Pasen is een bijzonder feest. De opstanding van Christus is moeilijk te begrijpen, maar vormt samen met de lijdenstijd het hart van het christelijk geloof. Bijbelverhalen en legenden vertellen hoe hoop en heil door de mens vorm krijgen. Deze verhalen hebben veel kunstenaars geïnspireerd, vooral in de late Middeleeuwen. Kunsthistorica Nelleke Kan laat aan de hand van kunstwerken zien hoe het lijden en de opstanding van Christus zijn uitgebeeld in boeken, schilderijen en beeldhouwwerken.

Zo. 22. 10 u. Woe. 4/3, 18/3, 1/4. 16-18 u. Paleiskerk, Paleisstraat 8. Opgave via kosterij@dgdenhaag.nl of via 06-24817263.

 

Stiltevieringen in de lunchpauze

Wil je in de veertigdagentijd bewust tijd nemen voor bezinning en stilte? Kom dan naar de stiltevieringen op de vrijdagen van 20 februari tot en met 3 april. Onderdeel van iedere viering is mooie muziek, gebed en een meditatieve stilte van tenminste tien minuten. Na afloop is er gelegenheid om samen te lunchen. Neem je eigen lunch mee; voor soep wordt gezorgd.

Vrij. 20/2 t/m 3/4. 12.00-12.30. Paleiskerk, Paleisstraat 8